Конференція до 200-ліття з дня народження Шарля Ренув’є

У Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка 2–6 жовтня пройшла XV Міжнародна науково-практична конференція “Сутність і явище як методологічні функції у науковому пізнанні (до 200-ліття з дня народження Шарля Ренув’є)” у межах постійно діючого міжнародного симпозіуму “Об’єкт і суб’єкт гуманітарного пізнання”.

Відкриваючи конференцію, відповідальний секретар Сергій Волковинський, наголосив, що мета заходу – привернути увагу до проблем розуміння сутності явищ природи й суспільства, адже їх вивчення сприяє зменшенню залежності людини від природи, становленню її дійсної свободи. Протиріччя між сутністю і явищем мають вигляд суперечностей між загальним і одиничним. Вони набирають різних форм, однією з яких є їх зовнішня протилежність, шо фіксується поняттям “видимість”. Будучи формою явища, вона не являє собою примари, породженої фантазією суб’єкта. Це реальне явище, яке має свою об’єктивну основу. Цією основою є суперечність самої сутності процесу, а також суперечливий взаємозв’язок сутностей різних систем.У конференції взяла участь і представниця нашого університету – Дар’я Хохель (КПНУ імені Івана Огієнка, к.філол.н.). Вона представила доповідь “Сучасне фентезі-оповідання: пошук закономірностей ”. Дослідниця запевняє, що навіть тим, хто не є прихильником цього жанру, варто було б почитати їх, щоб посмакувати лексикою. Фентезі – це не тільки уява автора, а й казка для дорослого. Завдяки використанню новітніх технологій учасники змогли послухати онлайн доповідь Олеаг Лещака (Університет імені Яна Кохановського в м. Кельце, д.філол.н.) “Сущность и явление – логика, эпистемология или онтология?”.  Не менш цікавою виявилась Ольга Радчук (Харьківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, к. філол. н.) з дослідженням “Корреляция понятия отсутствие с понятиями отрицание и пустота”. Загалом на конференції виступили близько 20 науковців з різних куточків України.

Учасники конференції мали можливість обмінятись безцінним досвідом, провести зустрічі та перемовини.

Детально про конференцію можна прочитати на сайті кафедри філософських дисциплін.