Вшанування пам'яті професора Івана Васильовича Рибака

24 квітня 2018 р. з ініціативи науково-педагогічних працівників історичного факультету та при підтримці родини професора Івана Рибака (помер 21 квітня 2017 р.) в селі Зіньків Віньковецького  району Хмельницької області  (на батьківщині науковця) було проведено науково-педагогічні читання «Іван Васильович Рибак – науковець, освітянин, людина». Перед  присутніми жителями громади, учнями школи виступили д.і.н., професори О. Завальнюк, С.Копилов, Л. Баженов, В. Степанков, А. Філінюк, к.і.н.,доцент В. Дубінський, О. Комарніцький і А. Лубчинський.

У своїх доповідях і спогадах вони охарактеризували основні етапи життя і діяльності професора І. Рибака, висвітлили історичні погляди науковця та пригадали незабуті фрагменти його освітньої, методичної та громадської роботи. Активними учасниками зібрання стали також д.і.н., професор В. Прокопчук (м. Дунаївці), к.і.н. А. Матвєєв (м. Хмельницький) та друзі Івана Васильовича.

По закінченні заходу на фасаді Зіньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (у червні 1968 р. її закінчив професор І. Рибак) було відкрито меморіальну дошку професору, історику-аграрнику І.В. Рибаку.

До науково-педагогічних читань професор О. Завальнюк підготував науково-популярний збірник «Життєвий і професійний шлях талановитого історика-аграрника, яскравого представника української науково-педагогічної інтелігенції професора Івана Васильовича Рибака (1951-2017)».– Кам’янець-Подільський: ФОП Сисин Я.І., Абетка, 2018.– 92 с.

Традиція по вшануванню пам’яті викладачів і науковців історичного факультету продовжується.