До Дня героїв Крут

У ці холодні січневі дні Україна відзначає річницю трагедії під Крутами. Це день пам’яті молодих добровольців, які віддали життя за незалежну Українську державу. Бій під Крутами – це одна із багатьох трагедій в історії нашого народу. Вояки, серед яких були учні та студенти, що стали на захист незалежності нашої держави та прийняли мученицьку смерть за свої переконання є символом патріотизму й жертовності.

За радянські часи ці події замовчувалися,  могили полеглих під Крутами були зруйновані.   Щоб дізнатись про справжні деталі тих подій, позбутись  міфів та  спекуляцій потрібні зусилля істориків та журналістів.

До Дня пам’яті героїв Крут, 29 січня 2019 року,  на історичному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка  студентство долучилося до обговорення результатів останніх історичних розвідок, які представлені у документальному фільмі. У рамках історичної дискусії були розвінчані міфи про  “триста беззбройних дітей”, які не розуміли на що вони йдуть і були кинуті на вірну смерть цинічним командуванням, про поразку, про те, що крутянці належали до Галицько-Буковинського куреня Січових стрільців, а на станцію Крути їх скерував особисто Євген Коновалець та інші.

Насправді сучасні історики оцінюють втрати українських сил під Крутами у 70–100 загиблих. Серед них – 37–39 вбитих у бою або розстріляних студентів та гімназистів. За даними Українського інституту Національної пам`яті, на сьогодні вiдомi прізвища 20 із них.  Оскільки ворога було затримано та  виграно дорогоцінний час на переговорах у Бресті. Це дозволяє характеризувати бій під Крутами як перемогу українців.

Свої враження від заходу висловили студенти IstA1-B16 групи 3 курсу:

“Така лекція була дуже доречною у контексті сьогоднішніх подій у країні. Покладаємо великі надії на те, що подібні заходи патріотичного характеру будуть відбуватися частіше і сприятимуть розвитку національної свідомості студентів”.

“Особливе враження на нас справив документальний фільм, який висвітлює історію та хід тогочасних трагічних подій”.

Прес-центр факультету