День соборності України в контексті сучасної історичної науки

22 січня стало днем, коли український народ засвідчив свої споконвічні прагнення створити соборну українську державу. Саме цього дня відбулося урочисте проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР.

24 січня 2019 року на історичному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка професорсько-викладацький колектив кафедри історії України зорганізував круглий стіл, присвячений 100-річчю від дня підписання цього історичного документа.

Відкрив захід кандидат історичних наук, доцент, заступник декана з наукової роботи та інформатизації освітнього процесу Іван Боровець. На засіданні круглого столу з доповідями виступили доктор історичних наук, професор кафедри історії України, академік АНВШ та УАІН Олександр Завальнюк, доктор історичних наук, завідувач кафедри історії України Анатолій Філінюк, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Вадим Стецюк та кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Сергій Олійник.

Дослідники закцентували увагу на важливості святкування Дня Соборності та спробували провести паралелі з подіями новітньої історії України.

Наприкінці пленарного засідання кожен охочий мав можливість поставити запитання доповідачам й отримати на них ґрунтовні відповіді.

Учасниками заходу також стали вчителі історії міста Кам’янець-Подільського та району.