Науковий форум до 100-річчя «Кам’янецької доби» Директорії УНР

5 червня у приміщенні Ратуші відбувся регіональний науково-практичний симпозіум «Кам’янець-Подільський – тимчасова столиця Української Народної Республіки», організаторами якого виступили історичний факультет університету, державний історичний музей-заповідник, міська організація Національної спілки краєзнавців України, міське об’єднання товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Захід присвячено 100-річчю «Кам’янецької доби» Директорії УНР, коли місто над Смотричем упродовж шести місяців було тимчасовим державним і політичним центром України. Заявки на участь у цьому форумі подали понад 30 вчених із Києва, Вінниці, Кропивницького, Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Дунаївців. Зокрема, на пленарному засіданні присутні заслухали доповідь голови Хмельницької обласної організації НСКУ, доктора історичних наук, професора Л. В. Баженова, який показав місце урядів Директорії УНР на Поділлі у дослідженнях сучасних науковців і краєзнавців. Доктор історичних наук, професор О. М. Завальнюк проаналізував діяльність Кам’янець-Подільського державного українського університету влітку-восени 1919 р. Вчений звернув увагу на такі аспекти як підтримка української державності й зміцнення бази національної вищої освіти. Доктор історичних наук, професор В. С. Прокопчук розповів про полковника П. Ф. Болбачана, закцентувавши увагу на обставинах розстрілу отамана на станції Балин у 1919 р. Участь у симпозіумі брали також доктор історичних наук, професор А. Г. Філінюк, доктори філологічних наук, професори Л. М. Марчук і О. А. Рарицький, доктор історичних наук, доцент О. Б. Комарніцький, кандидати історичних наук, доценти С. В. Олійник, В. Б. Стецюк, кандидат філологічних наук, доцент Т. О. Джурбій, аспірант Д. С. Бабюк.

Заступник декана історичного факультету,
доктор історичних наук, доцент О. Б. Комарніцький