Нові знахідки наших археологів

18 червня 2019 року розпочалися археологічні дослідження на Кармалюковій горі. Розкопками пам’ятки займається археологічна експедиція Кам`янець-Подільського музею-заповідника в складі випускників університету Петра Болтанюка, начальника археологічного сектору музею,  Ігоря Старенького, керівника експедиції, та студентів 3 курсу історичного факультету Ільдара Яхієва , Олександра Ткаченка  і Євгенія Левінзона . Також на базі експедиції проходять археологічну практику студенти першого курсу історичного факультету.

Як повідомляється на офіційній сторінці музею-заповідника у фейсбуці, роботи проводяться на багатошаровій пам’ятці, де відтворено трипільську культуру, ранньоскіфський та давньоруський часи.

Під час досліджень археологам вдалося простежити рів, який простягується впоперек дитинця. Також науковці виявили конструкцію валу біля рову, що має кам’яну основу. Біля основного валу археологи натрапили на залишки житла давньоруського періоду.