Глушковецький Анатолій Леонідович

декан історичного факультету
кандидат історичних наук, доцент

Глушковецький Анатолій Леонідович народився 30 серпня 1982 р. у селі Міцівці Дунаєвецького району Хмельницької області у сім’ї службовця та педагога.

У 1988 р. став першокласником. Під час навчання у школі виявив особливі здібності до вивчення гуманітарних дисциплін. Найбільші зацікавлення викликали історія, правознавство, географія та українська література. Систематично брав участь у шкільних та районних олімпіадах. У 1997 р. став переможцем районної олімпіади з правознавства.

Після закінчення загальноосвітньої школи у 1999 р. вступив на історичний факультет Кам’янець-Подільського державного педагогічного університету. Вже з другого курсу, під керівництвом кандидата історичних наук, доцента Олександра Федькова, він розпочав працювати над дипломною роботою на тему: “Вибори до І та ІІ Державних Дум Російської імперії на Поділлі”.

Одночасно захопився політологічною та соціологічною проблематикою. Під керівництвом кандидата філософських наук, доцента Олександра Городецького виконав наукову роботу “Міжцивілізаційний діалог у сучасному світі з позицій Третьої світової теорії Муаммара Каддафі”. Вона була визнана кращою на Всеукраїнському конкурсі студентських робіт у м. Києві, а Анатолій Глушковецький нагороджений дипломом переможця та цінним подарунком посольства Лівії в Україні. З ініціативи організаторів конкурсу молодий дослідник єдиний серед студентського загалу був запрошений взяти участь у міжнародній науковій конференції присвяченій альтернативним моделям розвитку суспільства на початку ХХІ століття. Незабаром за результатами конференції вийшла перша наукова публікація.

Водночас, після перемоги в університетській олімпіаді Анатолій Глушковецький був делегований в Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини для участі у Всеукраїнській студентській олімпіаді з політології. За умов гострої конкуренції з понад 90 учасниками йому вдалося увійти в число призерів інтелектуальних змагань.

Важливою віхою вузівського життя та формування педагогічного досвіду стала навчально-педагогічна практика у дитячих таборах, яку проходив у Міжнародному дитячому центрі “Артек”.

Після успішного завершення навчання в Кам’янець-Подільському державному університеті у 2004 р. був рекомендований до вступу в аспірантуру. Певний час працював вчителем історії та географії Міцівецької загальноосвітньої школи, а згодом асистентом кафедри історії України рідної альма-матер.

Кандидатське дисертаційне дослідження “Вибори до Державних Дум і становлення парламентаризму в Російській імперії у 1906-1917 рр. (на матеріалах Подільської губернії)” виконував під керівництвом доктора історичних наук, професора, члена-кореспондента НАН України, заступника директора Інституту історії НАН України Олександра Реєнта.

Дисертація успішно захищена у квітні 2008 року на засіданні спеціалізованої вченої ради у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

З листопада 2007 р. розпочав працювати асистентом кафедри історії народів Росії та спеціальних історичних дисциплін Кам’янець-Подільського державного університету, згодом був обраний на посаду старшого викладача, а у листопаді 2011 р. – доцента. У січні 2013 р. отримав атестат доцента кафедри історії народів Росії та спеціальних історичних дисциплін.

Упродовж 2016-2017 рр. був членом Спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертації за спеціальністю «Історія України» у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка.

Працював заступником та відповідальним секретарем Приймальної комісії університету (2013-2019 рр.).

У 2019 р. був обраний, а у 2025 р переобраний на посаду декана історичного факультету.

З 2021 р. є експертом Національного агентства забезпечення якості вищої освіти. З 2022 р. – експерт Українського культурного фонду.

У 2020 р. пройшов стажування «з питань академічної доброчесності в Польсько-Українській фундації «Інститут Міжнародної Академічної і Наукової співпраці» (IIASC) на базі Вищого Семінару Духовного університету UKSW, м. Варшава (Польща). Підвищив кваліфікацію в ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України за освітньо-професійною програмою «Директори (заступники директорів), декани (заступники деканів), факультетів університетів, академій, інститутів (2021 р.). У 2023 році успішно завершив навчання за тренінговою програмою підвищення професійної компетентності викладача «Навчання через дослідження» у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка. Був учасником тренінгу із розвитку навичок проєктного мислення для науково-педагогічних працівників «Project_HUB» у межах міжнародної програми THEA Ukraine X за підтримки німецької служби академічних обмінів (DAAD) і Федерального міністерства освіти та досліджень Німеччини (2024 р.).

У науковому доробку Анатолія Глушковецького близько 100 наукових публікацій. Анатолій Глушковецький входить до складу редколегії наукових збірників «Наукові праці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Історичні науки» та «Іван Огієнко і сучасна наука та освіта».

Є членом Національної спілки краєзнавців України.

Нагороджений грамотами та подяками університету, Управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради, Виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради, Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації.

Одружений. Виховує сина та доньку.