Відзначення Міжнародного дня філософії

19-20 листопада 2015 року на базі нашого університету відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Філософська методологія в сучасній освіті». Ця подія є знаковою з огляду на те, що розпочала свою роботу у всесвітній День філософа й об’єднала зацікавлених у цій царині дослідників. У цьому році вона присвячена пам’яті колеги, чудового фахівця, який не один десяток років присвятив справі розвитку філософської науки на Поділлі й розбудови освітянської сфери, гарної людини – Івана Петровича Юришинця.

До участі у конференції подали заявки понад 40 учасників з різних регіонів України. Серед них: В. П. Бех – доктор філософських наук, професор, директор Інституту управління та економіки освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (м. Київ); Є. М. Причепій – доктор філософських наук, професор, старший науковий співробітник Інституту культурології Національної академії мистецтв України (м. Київ); І. М. Предборська – доктор філософських наук, професор, заступник голови Українського товариства філософії освіти (м. Київ); В. В. Нечитайло – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри політології і соціології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (м. Кам’янець-Подільський); М. О. Зайцев – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії та культурології Національного університету «Острозька національна академія» (м. Острог) та інші. Також активними учасниками були магістранти та студенти з Національного університету «Острозька академія», Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича та нашого вишу.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися Володимир Дубінський – кандидат історичних наук, доцент, декан історичного факультету та Антон Найчук – кандидат філософських наук, доцент, завідувач кафедрою філософських дисциплін.

Жваві обговорення присутніх викликали доповіді Тетяни Сулятицької – кандидата філософських наук, доцента кафедри філософських дисциплін та фахівців бібліотеки університету присвячені життєвому шляху та професійній діяльності Івана Юришинця. Викликала зацікавлення доповідь Світлани Ганаби – доктора філософських наук, доцента кафедри філософських дисциплін присвячена розгляду стратегій розвитку університетської освіти. На секційних засіданнях продовжилося обговорення проблем сучасного стану освітньої сфери та пошуку методологічних орієнтирів та засад у їх вирішенні.

Після завершення офіційної частини спілкування дослідників продовжилося під час екскурсії вулицями старовинного Кам’янця-Подільського.

За результатами конференції буде видано Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції.