V Всеукраїнська студентська конференція з археології

16-18 травня 2016 року на базі історичного факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка проводилася V (ювілейна) науково-практична студентська конференція на тему: “Археологічні дослідження в Україні: пошуки та перспективи”. Захід проводився з ініціативи викладачів кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін (завідувач проф. І. Рибак) доц. А. Гуцала, О. Баженова та завідувача археологічною лабораторією В. Гуцала. Учасниками стали 30 студентів з 8 вузів України: Львівського національного університету імені І. Франка, Харьківського національного університету імені В. Каразіна, Одеського національного університету імені І. Мечнікова, Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича та інших. Наш історичний факультет представляло 10 студентів I-IV курсів.

Активна робота конференції відбувалася впродовж 16-17 травня, коли учасники брали участь у пленарному засіданні та роботі секцій. По їх завершенні було ухвалено рішення щодо продовження в проведенні подібних конференцій і розширення кола учасників, у тому числі з-за кордону. Різноманітною була і культура програми: екскурсія по Старому місту, музеям міста та відвідання печери Вертеба (стоянка трипільської культури, с. Більче-Золоте Борщівського району Хмельницької області).