Презентація книги Віктора Брехуненка

23 грудня на історичному факультеті відбулася презентація книги відомого українського історика, доктора історичних наук, професора Віктора Анатолійовича Брехуненка “Україна й Українці”. У заході взяли участь вчителі міських шкіл, а також викладачі і студенти історичного факультету. В книзі актуалізується питання справжнього походження топоніму “Україна”, окреслюється бачення польської та російської історіографії стосовно цієї проблеми.

“Не треба плутати Україну і окраїну,” – оповідає Віктор Анатолійович, – “окраїна це землі між Росією і Татарією, а Україна – це Русь.” Як зазначає дослідник, термін Україна зустрічається у таких документах, як Березневі статті, Конституція Пилипа Орлика, судові справи Гетьманщини та інші. У своїй книзі автор використав різноманітні джерела, як російські так і польські. Як зазначає автор, книга орієнтована на вчителів, студентів, учнів, а також усіх тих, хто цікавиться історією своєї Батьківщини.

Наприкінці зустрічі кожен охочий мав змогу почути змістовну відповідь на запитання.

Трохіна Юлія, студентка 2-го курсу історичного факультету