Мотиваційний лист Олександра Ткаченко

Цього разу в рубриці “Мотиваційний лист” своїми мотивами у виборі історичного факультету Університету Огієнка поділився випускник спеціальності 032 “Історія та археологія” Олександр Ткаченко.

Мотиваційний лист

Мій інтерес до історичної науки, так само як і у більшості істориків, з’явився ще в школі. Саме тоді у мене сформувалося чітке уявлення про історію, як про предмет, який має колосальний вплив на життя людини. Беззаперечно, важлива роль у цьому процесі належала вчителям історії. Саме вони допомогли мені зрозуміти, що історію потрібно вивчати для того, щоб бути всебічно розвиненими особистостями, які розуміють закономірності розвитку суспільства, адже все, що було колись, завжди повторюється в подальшому на різних часових етапах і в різних проявах. Усвідомлення цього лише посилило мій інтерес до історії та підштовхнуло до вступу саме на історичний факультет Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Особисто для мене вибір саме цього університету був зумовлений ще й тим, що я проживаю в Кам’янці-Подільському і будучи ще в школі, був добре проінформованим про гідну, шановану на міжнародному та національному рівні діяльність Університету Огієнка, а тому обирав без жодного вагання і сумнівів. Окрім того, участь у численних шкільних олімпіадах з історії, а також діяльність, пов’язана з науково-дослідною роботою у МАН, дали змогу познайомитися з низкою професійних викладачів історичного факультету, позитивне спілкування з якими неабияк посилило бажання стати студентом істфаку і продовжити наукову комунікацію у такому ж ритмі і дусі.

Серед низки запропонованих спеціальностей, особливий інтерес у мене викликала 032 “Історія та археологія”, тому рішення про подачу документів не заставило себе довго чекати.

Важливу роль у моєму виборі відіграла можливість зануритися у світ археології та долучитися до неймовірно цікавих археологічних розкопок, зокрема у такому історичному місті, як Кам’янець-Подільський. Від своїх вчителів, а також друзів, які вже навчалися за цією спеціальністю у попередні роки, я неодноразово чув про те, що участь в таких дослідженнях дадуть  змогу зрозуміти та навчитися аналізувати важливі історичні явища та процеси не лише “ззовні”, але й “зсередини”, що для студента-історика стане неоціненним досвідом.

А ще друзі розповідали, що диплом історика неймовірно збільшує шанси на подальше працевлаштування, адже однією з визначальних компетентностей, затребуваних в найрізноманітніших сферах, є критичне мислення, креативність та комунікабельність. З їх розповідей я зрозумів, що завершивши навчання за однією з історичних спеціальностей, зможу без особливих проблем влаштуватися на роботу і причому з широким вибором сфер діяльності.

І я не помилився. Адже рідний історичний факультет справді відкриває неймовірні можливості. Однією з них стало моє стажування в Апараті Верховної Ради України, яке поглибило розуміння тих процесів, які відбуваються в політичному та економічному житті нашої держави. Особисто для мене це була не тільки змога поспілкуватися і попрацювати з провідними експертами та лідерами української політичної арени, а й нагода спробувати власними зусиллями посприяти позитивним змінам у суспільстві.

Обирайте історичний факультет Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка! Цей вибір однозначно посприяє успішній життєвій реалізації кожного з вас.