ХІІ Всеукраїнська науково-практична «Археологія & Фортифікація України»

28 жовтня на базі Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника відбулася традиційна ХІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Археологія & Фортифікація України». Цьогорічний науковий форум приурочено 100-літній річниці від дня народження відомої української дослідниці, археолога-трипіллєзнавця Тамари Мовші.

Співорганізатори заходу: Інститут Археології Національної академії наук України та Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.

На початку конференції учасники вшанували хвилиною мовчання всіх жертв віроломного вторгнення російських окупаційних військ на територію України.

Зі вступним словом звернувся директор департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради Дмитро Назаренко. Він наголосив на важливості таких наукових зустрічей, особливо у цей надважкий час.

До вітань долучився директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександр Заремба, який зауважив на необхідності розвитку культури, наукових досліджень, навіть в умовах війни: «Цитуючи відому фразу У. Черчилля, скажу: якщо ми будемо економити на науці, історії та культурі, то за що ж ми воюємо?».

Під час пленарного засідання були заслухані доповіді, які присвячені різним аспектам порушеної проблематики. Загалом ХІІ науково-практична конференція об’єднала понад 50 дослідників із різних куточків України: Харкова, Івано-Франківська, Києва, Меджибожа, Хмельницького, Дніпра, Переяслава, Львова, Путивля, Вінниці, Хотина тощо. Представниками від К-ПНУ були здобувачі освіти та науково-педагогічні працівники кафедри археології, спеціальних історичних і правознавчих дисциплін історичного факультету (завідувач кафедри – професор Олександр Федьков).

Із доповіддю «Головні етапи лабораторної реставрації кераміки» виступила студентка ІІІ-го курсу спеціальності 032 Історія та археологія Юлія Лисецька. Вона концептуально окреслила основні моменти специфіки роботи реставратора в лабораторних та польових умовах.

Тему «Археологічні дослідження літописного Городця та Губина» розкрили старший лаборант Науково-дослідної лабораторії Археології історичного факультету Степан Тимків та старший викладач Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, випускник історичного факультету К-ПНУ Сергій Семенчук.

До участі також долучились студенти-учасники наукового археологічного гуртка, що діє при кафедрі археології, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін історичного факультету (керівник гуртка – асистент Віталій Гуцал).

Максим Сльозкін,
аспірант І року навчання,