27 жовтня 2023 р. на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася традиційна вже VIII міжнародна наукова конференція “Україна і Велике князівство Литовське в XIV – XVIII ст.:  політичні, економічні, міжнаціональні та соціокультурні відносини в загальноєвропейському вимірі”, організована спільно з Інститутом історії України НАН України. Учасниками наукового форуму були науковці з чотирьох країн: України, Польщі, Литви і Молдови (всього понад 20 учасників). Як і у 2021 р., цьогоріч конференція також відбувалася у дистанційному форматі.
В контексті обміну думками дослідники висловили власні концепції бачення найактуальніших питань українсько-литовських відносин XIV – XVIII ст. та їх впливу на міжнародні відносини в загальноєвропейському вимірі.