16 грудня 2024 р. Національне агентство забезпечення якості вищої освіти на своєму вебсайті оприлюднило «Рішення за наслідками розгляду акредитаційної справи», у якому зазначається, що керуючись «Положенням про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти» НАЗЯВО 10 грудня на своєму засіданні вирішило акредитувати освітню програму Історія спеціальності 032 Історія та археологія Кам’янець-Подільського університету імені Івана Огієнка магістерського рівня вищої освіти (гарант – доктор історичних наук, професор Олександр КОМАРНІЦЬКИЙ).
Критерій оцінювання якості освітньої програми 6 оцінено за найвищим рівнем відповідності А і визначено як «ЗРАЗКОВИЙ». Експертна група, а також Галузева експертна група визначили такі позитивні практики взірцевого характеру:
- Взірцевий рівень академічної та професійної кваліфікації залучених до викладання науково-педагогічних кадрів: реалізація освітньо-професійної програми забезпечується професорсько-викладацьким складом університету (серед них 8 докторів наук, професорів) із залученням провідних фахівців Інституту історії НАН України та інших наукових інституцій України. Серед них – Віктор БРЕХУНЕНКО, завідувач відділу актової археографії Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, доктор історичних наук, професор; Олександр ЛИСЕНКО, завідувач відділу воєнно-історичних досліджень Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор; Андрій ЧУТКИЙ, професор кафедри давньої та нової історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук, професор; Дмитро РЕШЕТЧЕНКО, заступник Виконавчого директора з проєктної роботи, член Дирекції Українського культурного фонду; Сергій КОПИЛОВ, доктор історичних наук, професор, ректор університету; Валерій СТЕПАНКОВ, доктор історичних наук, професор; Анатолій ФІЛІНЮК, доктор історичних наук, професор; Олександр ФЕДЬКОВ, доктор історичних наук, професор; Олександр КОМАРНІЦЬКИЙ, доктор історичних наук, професор та ін.
На освітній програмі запроваджено сучасні навчальні дисципліни практичного спрямування (Грантовий менеджмент, Історична експертиза: сучасні підходи і методи, Цифрові інструменти і технології в історичних та археологічних дослідженнях), що дозволяє поєднувати традиційну методологію та практичні новації. Позитивним є те, що систематично залучаються викладачі-практики до реалізації освітнього процесу на постійній основі. - Позитивно оцінено практику існування на безоплатній основі сертифікатних програм в К-ПНУ імені Івана Огієнка, зокрема, програми для гарантів ОП «Акредитація ОП: механізми забезпечення якості вищої освіти в К-ПНУ», а також програми «Навчання через дослідження».
- Експерти також високо оцінили запровадження «Положення про додаткове преміювання науково-педагогічних та інших працівників К-ПНУ за особливі досягнення у навчальній, методичній і науковій роботі», що стало результатом рекомендацій попередніх експертиз освітніх програм університету, запровадження процедури внутрішньої акредитації, функціонування системи подвійного моніторингу ОП (загальноуніверситетського та факультетського), широке громадське обговорення ОП у формі щорічних листопадових онлайн-зустрічей зі стейкхолдерами, які організовує кафедра історії України, збирання інформації щодо кар’єрного шляху й працевлаштування випускників ОП «Історія», яке здійснює кафедра історії України (зокрема, створено і функціонує вайбергрупа «Випускники 032 Історія та археологія»).