К-ПНУ ІМЕНІ ІВАНА ОГІЄНКА – СПІВОРГАНІЗАТОР МІЖНАРОДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ДО 35 РОКОВИН АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

22-23 квітня 2021 р. на базі Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя відбулася І Міжнародна наукова конференція «Воєнні конфлікти та техногенні катастрофи: історичні та психологічні наслідки», яку приурочили 35-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Наш університет виступив співорганізатором цієї конференції. До організації цього форуму також долучилися Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Державний архів Тернопільської області, Військова академія, Львівський державний університет внутрішніх справ МВС України, Національний університет водного господарства та природокористування, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Міжнародна академія цивільної авіації імені Мохаммеда VI (Марокко), Задарський університет (Хорватія), Університет технологій та економіки імені Хелени Ходковської (Польща).

Всього на конференції було заявлено понад 80 доповідей дослідників з України, Польщі, Білорусі, Швеції, Македонії і Хорватії, серед яких були і представники нашого закладу освіти. За результатами роботи форуму було опубліковано  збірник тез конференції (Воєнні конфлікти та техногенні катастрофи: історичні та психологічні наслідки: Збірник тез І Міжнародної наукової конференції, присвяченої 35 роковинам аварії на ЧАЕС, 22-23 квітня 2021 р. /[упоряд.: А.А. Криськов, В.В. Вишньовський та Н.В. Габрусєва]. Тернопіль: ФОП Паляниця В. А., 2021. 163 с.).

Заступник декана історичного факультету
з наукової роботи, доктор історичних наук,
професор кафедри історії України
Комарніцький О. Б.