Всеукраїнська науково-практична конференція про суспільні трансформації на Поділлі наприкінці XVIII – на початку XX ст.

26 квітня Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник спільно з історичним факультетом нашого університету, а також із Кам’янець-Подільською міською організацією Національної спілки краєзнавців України провів ІV Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Суспільні трансформації на Поділлі наприкінці XVIII – на початку XX ст.». Загалом було заявлено близько 50 доповідей вчених з Кам’янця-Подільського, Києва (Інституту історії України), Дніпра, Житомира, Тернополя, Хмельницького.

На пленарному засіданні учасники заслухали доповіді докторів історичних наук, професора кафедри всесвітньої історії університету Л. В. Баженова (тема доповіді: «Проблеми розвитку краєзнавчого руху у Подільській губернії у першій половині ХІХ ст.»), доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри історії України А. Г. Філінюка («Цивілізаційні зміни на Поділлі в умовах інкорпораційної політики російського самодержавства наприкінці XVIII – у першій половині ХІХ ст.»), доктора історичних наук, доцента кафедри європейського та міжнародного права Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара О. М. Слісаренка («Вплив індустріалізації другої половини ХІХ ст. на національний та соціальний склад населення України»), кандидата історичних наук, доцента кафедри суспільних наук Житомирського військового інституту ім. С.П. Корольова В. О. Магася («Участь подолян у діяльності Союзу землевласників і землеробів Південно-Західного краю (1906-1908 рр.)»). Після закінчення пленарної частини конференції учасники працювали у двох секціях: «Соціально-економічні, політичні та військові процеси на Поділлі кінця XVIII – початку ХХ ст.», «Релігійне, культурне і наукове життя Подільського краю в імперську добу. Проблеми джерелознавства та історіографії».

Доповіді учасників наукової конференції будуть опубліковані у науковому збірнику «Наукові праці Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника».

Заступник декана історичного факультету з наукової роботи,
доктор історичних наук, професор кафедри історії України
Комарніцький О. Б.