Презентація наукових збірників на історичному факультеті

30 квітня на історичному факультеті відбулася презентація наукових збірників «Наукові праці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: історичні науки», «Вісник Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: історичні науки». На заході були присутні вчені з усіх куточків України – Києва, Харкова, Одеси, Житомира, Вінниці, Сум, Полтавщини, а також з Польщі і Білорусі. Із вступним словом виступили проректор з наукової роботи, доктор фізико-математичних наук, професор Іван Конет і декан історичного факультету, кандидат історичних наук, доцент Анатолій Глушковецький. Із змістовною доповіддю «Старт    проекту «Наукові праці історичного факультету К-ПДПІ» як попередника «Наукових праць К-ПНУ ім. І. Огієнка. Історичні науки»: досвід і уроки (1993-1995)» виступив доктор історичних наук, професор кафедри історії України Олександр Завальнюк. Презентацію 31 тому наукового збірника «Наукові праці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: історичні науки» провів відповідальний секретар цього видання, заступник декана з наукової роботи, доктор історичних наук, професор Олександр Комарніцький, який був модератором заходу. Він розповів про кроки, які редколегія здійснила упродовж останніх років щодо підвищення престижності збірника. Етапним для видання став кінець 2019 р. – початок 2020 р., коли довелося внести суттєві зміни до редколегії, до оформлення самого збірника. Це було пов’язано із необхідністю проведення значної роботи щодо внесення наукового видання  до категорії «Б» Переліку наукових фахових видань України. Зокрема, було посилено редколегію за рахунок введення до неї вчених, які мали публікації у наукометричних базах Scopus і Web of Science. Олександр Борисович висловив щиру вдячність українським науковцям Дмитру Ващуку, Олександру Дяченку, Марині Кругляк, Дмитру Кудінову, Віталію Михайловському, Олегу Мельничуку, зарубіжним вченим Івоні Собковяк-Табаці (Республіка Польща), Мірославу Гутьці, Мірославу Кметю, Петеру Олексаку (Словаччина) за згоду були членами редколегії. Вперше збірнику почали присвоювати і кожній окремо взятій статті міжнародний номер DOI. Почали практикувати незалежне рецензування статей двома, а при необхідності і трьома рецензентами. Завдяки потугам Ірині Пігович та Анастасії Дубінській було розроблено нову версію сайту із перекладом на англійську мову. Така робота була успішною і  17 березня 2020 р. видання включили до категорії «Б». Після цього постало питання про збільшення періодичності збірника до 4 разів на рік. 16 жовтня 2020 р. Міністерство юстиції України ухвалило позитивне рішення. Нинішній 31-й том став особливим. Зокрема, було повністю змінено вимоги до статей і зорієнтовано їх відповідно до  європейських стандартів.

Науковий збірник «Вісник Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: історичні науки» презентував його відповідальний редактор, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Анатолій Філінюк.

На презентації виступили також Івона Собковяк-Табака, доктор габілітований, професор факультету археології Університету ім. Адама Міцкевича у Познані (Республіка Польща); Олександр Дяченко, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України (м. Київ); Олександр Кукса, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії білоруської державності Білоруського національного технічного університету (м. Мінськ); Лев Баженов, доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії університету; Світлана Маркова, доктор історичних наук, доцент, директор Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду  (м. Київ); Інна Шугальова, кандидат історичних наук, доцент, завідувач відділу історичних досліджень Голодомору-геноциду Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду  (м. Київ); Ольга Івченко, здобувач кафедри всесвітньої історії Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова; Олександр Федьков, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін університету; Ірина Паур, кандидат історичних наук, доцент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва університету.