Перші кроки в польовій археології

Археологічні дослідження є одним із тих напрямів роботи, що свідчать про ґрунтовну підготовку фахівців на історичному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Щороку кожен студент-першокурсник влітку обов’язково долучається до археологічної практики, що проходить на базі постійної археологічної експедиції, котра впродовж десятиліть формує чудових учених – світочів вітчизняної археології.

Проте опанування навичок археологічних досліджень та роботи на археологічних об’єктах не обмежується навчальною практикою. Прикладом такої роботи є часті обстеження пам’яток, різноманітні розвідкові роботи, що проводять на різних археологічних пам’ятках під керівництвом випускників, або ж студентів старших курсів.

06 червня 2021 року за підтримки наукового сектору Студентського самоврядування історичного факультету, під керівництвом випускника К-ПНУ, магістранта Національного університету «Києво-Могилянська академія», археолога Євгенія Левінзона здобувачі вищої освіти 1 курсу, а саме: Олексій Маліновський, Богдан Скоропада, Руслан Атаманчук, Юлія Лисецька (група IstA1-B20); Олесь Дядюра (група IstP2-B20); Діана Єрмакова (Ist1-B20), провели обстеження археологічної пам’ятки трипільського часу. Першокурсники виявили уламки трипільської кераміки, що стануть об’єктом подальшого вивчення.

Під час проведення розвідки студенти прослухали короткий екскурс в історію досліджень трипільських пам’яток на Кам’янеччині та познайомились із традицією трипільського житлобудування.

Сподіваємося, що отриманні першокурсниками знання та навички будуть успішно застосовані в освітній діяльності.

Максим Сльозкін, магістрант 1 курсу,
керівник наукового сектору