ЕКСКУРСІЯ СТУДЕНТІВ-ІСТОРИКІВ ДО МІСЬКОГО АРХІВУ

Важливим аспектом освітнього процесу будь-якого закладу вищої освіти є практична складова, зокрема залучення до роботи зі студентами фахівців-практиків. Цей важливий компонент потрібно враховувати не лише під час проходження відповідних виробничих практик, але й безпосередньо у ході проведення занять. Серед тих, хто намагається реалізовувати такі тенденції, – доктор історичних наук, професор кафедри історії України Олександр Комарніцький, який забезпечує викладання навчальних дисциплін: «Студіювання історичних джерел» на магістерському рівні  (спеціальність 032 Історія та археологія) і «Джерелознавство: теорія, методологія, практика» – на бакалаврському (014 Середня освіта (Історія) за освітньо-професійною програмою Середня освіта (Історія та правознавство).

Працюючи над темою семінару «Методика опрацювання актових та діловодних історичних документів», викладач провів для студентів екскурсію у міський архів, де  висококваліфіковані фахівці-практики ознайомили молодь із історією архіву, його завданнями і функціями, особливостями формування, зберігання та використання архівних документів, системою їх зберігання, основними правилами роботи в архівній установі. Олександр Борисович поділився своїм багатим досвідом щодо опрацюванням архівних джерел і наступним їх використанням у синтетичних наукових дослідженнях.

Тетяна Сулятицька,
кандидат філософських наук, доцент, заступник декана з навчальної роботи та забезпечення якості вищої освіти