У К-ПНУ відбулася конференція “Олександр Федьков – авторитетний дослідник, провідний вчений, рушій історичної освіти”

11 лютого в конференц-залі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Олександр Федьков – авторитетний дослідник, провідний вчений, рушій історичної освіти», присвячена 60-річчю від дня народження доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін Олександра Федькова.

Учасниками форуму були 104 науковці з різних міст України: Кам’янця-Подільського, Києва, Харкова, Дніпра, Житомира, Тернополя, Луцька, Полтави, Черкас, Чернівців, Миколаєва, Вінниці, Сум, Кропивницького, Хмельницького, Дунаївців, Ізяслава, Городка, а також з Білорусі (м. Мінськ). Серед них – 34 докторів наук, професорів.

Із вітальним словом до присутніх звернулися ректор університету Сергій Копилов;виконавчий директор Українського культурного фонду, кандидат історичних наук Владислав Берковський; міський голова м. Хмельницький, кандидат історичних наук Олександр Симчишин;

міський голова м. Кам’янець-Подільського Михайло Посітко. Зокрема, Михайло Володимирович вручив ювіляру відзнаку «За заслуги перед міською громадою».

На пленарному засіданні виступив академік НАНВО України, доктор історичних наук, професор, професор кафедри історії України К-ПНУ Олександр Завальнюк, який окреслив основні етапи життя і науково-педагогічної діяльності Олександра Федькова. Декан історичного факультету, кандидат історичних наук, доцент Анатолій Глушковецький окреслив внесок ученого в дослідження політичної історії України початку ХХ ст. Завідувач кафедри історії України, академік НАНВО України, доктор історичних наук, професор Анатолій Філінюк з’ясував етапи та віхи професійного і наукового зростання Олександра Федькова на кафедрі історії України університету.

Про Олександра Федькова як наставника, викладача, учителя, колегу, наукового керівника розповів перший проректор університету, кандидат історичних наук, доцент Володимир Дубінський.

Низку доповідей було виголошено на засіданнях трьох секцій, у яких обговорювали питання, присвячені різним аспектам громадсько-політичного, соціально-економічного і культурно-освітнього життя в Україні у ХІХ – на початку ХХ ст.

Заступник декана історичного факультету, доктор історичних наук, професор Олександр Комарніцький