Археологічний експеримент на історичному факультеті

Відтворення давніх технологій виробництва дає змогу дослідникам розкрити «таємниці давніх епох».

Розгадати секрети, приховані тисячоліттями історичного розвитку людства, сучасним вченим-археологам допомагає експериментальна археологія – галузь знань, завдяки якій проводять реконструкцію або моделювання окремих технік чи технологій минулого на основі попередніх досліджень археологічних джерел.

02 листопада студенти-члени археологічного гуртка історичного факультету К-ПНУ (керівник – доцент Віталій Гуцал), що діє при кафедрі археології, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін (завідувач кафедри – професор Олександр Федьков) спробували себе в експериментальній археології (спеціальний науковий напрям, що має на меті шляхом експериментів підтвердити чи спростувати певну історичну гіпотезу).

Роботи виконувалися на базі науково-дослідної лабораторії археології історичного факультету (завідувач лабораторії – Степан Тимків).

Під час експерименту студенти-гуртківці зробили спробу реконструювати процес помолу зерна в борошно, використовуючи зернотертку, знайдену під час археологічних досліджень.

Юні археологи застосували курант (тобто – розтиральник, верхній камінь зернотертки) та саму тертку (тобто – нижній камінь) і на особистому досвіді пізнали, яким чином проводилося “борошномельне виробництво” багато століть тому.

Максим Сльозкін
аспірант кафедри археології,
спеціальних історичних та правознавчих дисциплін,
член Національної спілки журналістів України