Міжнародна Конференція Про Голодомор 1921-1923 рр.

27 травня 2021 р. взяв участь у Міжнародній науковій конференції «Перший Голодомор українського народу 1921-1923 років, організований російським комуністичним режимом. До 100-річчя вшанування пам’яті жертв трагедії», яку організувала кафедра етнології та краєзнавства історичного факультету Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Учасниками наукового форуму були 105 науковців з усіх куточків України. Із вітальним словом виступили Президент України у 2005-2010 рр. Віктор Ющенко, Голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Павло  Мовчан, Голова Національної спілки краєзнавців України Олександр Реєнт, Генеральний директор Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк та ін. Свої вітання оголосили чи надіслали у письмовому вигляді представники іноземних посольств в Україні: США, Великої Британії, Федеративної Республіки Німеччина, Королівства Норвегія, Королівства Нідерланди, Республіки Польща, Словацької Республіки, Чеської Республіки, Австрійської Республіки, Литовської Республіки. На пленарному засіданні виступили знані історики Володимир Сергійчук, Василь Марочко, Олександр Тригуб, Богдан Андрусишин, Петро Чернега (модератор конференції), Ігор Вєтров, соратниця і вдова видатного правозахисника, Героя України Левка Лук’яненка Надія Лук’яненко та ін. Пленарні засідання відбувалися у двох секціях: «Масовий терор і голодомор в краях України», «Міжнародна допомога голодуючим в Україні 1921-1923 рр.». Темою моєї доповіді стало стипендіальне забезпечення і харчування студентів інститутів народної освіти УСРР на початку 20-х рр. ХХ ст.

Олександр Комарніцький,
заступник декана з наукової роботи,
доктор історичних наук, професор кафедри історії України