ІМ’ЯМ АНАТОЛІЯ ГУЦАЛА

Шановні друзі, в Україні відбувається «топонімічна революція» – шириться рух, спрямований на завершення декомунізації та дерусифікацію міських і сільських просторів. Такі кардинальні зміни назв відбуваються зазвичай у переломні епохи. Звісно, такою є сучасна російсько-українська війна, яка покладе край російським геополітичним упливам і безальтернативно спрямує Україну в європейському напрямку.
Одним із локальних результатів цієї революції стало надання імені Анатолія Гуцала провулку у місті Городок Хмельницького району. Меморація імені цього викладача історичного факультету, вченого-археолога, доцента кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка не випадкова, адже він уродженець села Липівка колишнього Городоцького району. Його професійна діяльність як вченого-археолога пов’язана, зокрема, з теренами Городоччини, де Анатолій Федорович проводив археологічні розкопки поблизу м. Городок, смт Сатанів, с. Купин. Частину археологічних артефактів, виявлених у процесі розкопок, передали у щойно заснований музей у м. Городок. Він був консультантом при створені музейної експозиції. Тож не дивно, що Городоцька територіальна громада вирішила вшанувати ім’я покійного земляка. Таким чином, унаслідок «топонімічної революції», українці не лише уславлюють своїх національних героїв, еліту, але й видатних краян. Пишаємось вибором членів Городоцької територіальної громади!