Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Московсько-українське мілітарне і світоглядне протистояння: історія та сучасні виклики»

10 листопада історичний факультет нашого університету був співорганізатором Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «Московсько-українське мілітарне і світоглядне протистояння: історія та сучасні виклики», яка відбувалася на базі навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут». Серед співорганізаторів також ЗВО «Подільський державний університет» і Кам’янець-Подільська міська організація Національної спілки краєзнавців України.

На пленарному засіданні учасники заслухали дуже актуальні для сьогодення доповіді відомих вчених-істориків – завідувача відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України, доктора історичних наук, професора, член-кореспондент НАН України Степана Віднянського (тема доповіді «Українсько-російські відносини: від т.зв. «стратегічного партнерства» до широкомасштабної війни РФ проти України»); професора кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктора історичних наук, професора Ярослава Калакури («Колабораціонізм у війні російської федерації проти України як об’єкт історичного дослідження»); головного наукового співробітника відділу суспільних процесів центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень, доктора історичних наук, професора Віталія Лозового («Дискурс «Україна-антиросія» в контексті історичної політики Кремля: обґрунтування російської агресії проти України»); професора Національної академії Державної прикордонної служби України, доктора історичних наук, професора Миколи Кабачинського («Воїни чи гречкосії?»); академіка НАНВО України, професора кафедри історії України Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, доктора історичних наук, професора  Анатолія Філінюка («Г. Потьомкін у військово-політичному протистоянні Росії і Речі Посполитої та анексії Правобережної України»); старшого наукового співробітника Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України, доктора історичних наук Олександри Стасюк («Антивиборчі акцій ОУН і УПА повоєнного періоду») та ін.

Після цього учасники продовжили працювати у складі двох секцій («Історичні антагонізми в епоху середньовіччя та нового й новітнього часу», «Сучасні проблеми й виклики військового, політичного та  московсько-українського протистояння»).

За підсумками конференції буде видано науковий збірник.

Олександр Комарніцький,
доктор історичних наук, професор,
заступник декана історичного факультету
наукової роботи і міжнародних зв’язків