ПЕРШІ КРАЄЗНАВЧІ ЧИТАННЯ В ПАМ’ЯТЬ ПРОФЕСОРА ЛЕВА БАЖЕНОВА

2 червня 2023 р. у Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Перші краєзнавчі читання в пам’ять професора Лева Баженова». 8 листопада минулого року Лев Васильович Баженов, академік, доктор історичних наук, професор, професор кафедри всесвітньої історії, багаторічний керівник Центру дослідження історії Поділля нашого університету пішов з життя.

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка виступив співорганізатором цього наукового заходу.  Із вітальним словом виступили президент ХКТЕІ, доктор історичних наук, професор, голова Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Юрій Телячий; заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко; заступник голови НСКУ, доктор історичних наук, професор Руслана Маньковська; доктор педагогічних наук, професор, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Інна Шоробура; доктор педагогічних наук, директор комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Ігор Смагін (випускник історичного факультету нашого університету); дружина Лева Васильовича, доктор історичних наук, старший науковий співробітник, завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи К-ПНУ імені Івана Огієнка Стефанія Баженова та інші.

У рамках проведення конференції відбулося нагородження переможців премії імені Володимира Ґериновича Хмельницької обласної ради за кращу роботу в галузі історико-культурних та краєзнавчих досліджень. Серед нагороджених – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Олександр Завальнюк. Олександр Михайлович на пленарному засіданні виголосив одну із заглавних доповідей «Професор Лев Баженов (1946-2022) у вдячній пам’яті учених, колег, краєзнавців, випускників історичного факультету». Із доповіддю виступив також доктор історичних наук, професор, професор кафедри історії України Анатолій Філінюк («Наукові та краєзнавчі горизонти і висоти професора Лева Баженова»).

За підсумками конференції буде видано збірник.

Олександр Комарніцький,
доктор історичних наук, професор, заступник декана історичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків