Презентація монографії про ректора Івана Іваха

9 червня в залі засідань К-ПНУ відбулася презентація монографії «Іван Вікторович Івах: людина, вчений-методист, менеджер вищої освіти» (Кам’янець-Подільський: ТОВ «Друкарня “Рута”», 2023. 546 с.).

Автори: Олександр Комарніцький, академік НАНВО України, доктор історичних наук, професор, професор кафедри історії України, заступник декана історичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків К-ПНУ імені Івана Огієнка, заступник голови Хмельницької обласної організації НСКУ; Віктор Федорчук, кандидат психологічних наук, професор кафедри соціальної роботи, психології та соціокультурної діяльності імені Тамари Сосновської навчально-реабілітаційного ЗВО «Кам’янець-Подільського державного інституту».

У монографії комплексно й усебічно проаналізовано життєвий і трудовий шлях, організаторську, громадську, педагогічну та науково-дослідницьку діяльність Івана Вікторовича Іваха, який працював у Кам’янець-Подільському державному педагогічному інституті на посадах викладача, старшого викладача, секретаря парторганізації, заступника директора, ректора, завідувача, доцента кафедри (1950-1989 рр.).

Модераторами наукового заходу були в.о. ректора університету, кандидат історичних наук, доцент Володимир Дубінський і декан історичного факультету, кандидат історичних наук, доцент Анатолій Глушковецький.

На презентації, окрім авторів, виступили академік НАНВО України, доктор педагогічних наук, професор кафедри фізики та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Петро Атаманчук; академік НАНВО України і УАІН, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України К-ПНУ імені Івана Огієнка Олександр Завальнюк (рецензент монографії); доктор педагогічних наук, доцент кафедри української мови  Анжеліка Попович (літературний редактор); академік НАНВО України, доктор історичних наук, професор кафедри історії України Анатолій Філінюк; академік УАІН, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії Валерій Степанков; доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри археології, спеціальних історичних і правознавчих дисциплін Олександр Федьков; кандидат фізико-математичних наук, доцент, багаторічний перший проректор університету Василь Гнатюк; кандидат фізико-математичних наук, доцент, декан фізико-математичного факультету Віктор Щирба; художній керівник танцювального ансамблю «Горлиця»  Володимир С’єдін; донька Івана Вікторовича Іваха, кандидат педагогічних наук, доцент Елеонора Федорчук.

Завершився захід переглядом фотопрезентації «Життєвий шлях Івана Іваха».

Текст монографії розміщено у репозитарії університету за покликанням.

Автори запрошують студентів минулих років, колег і друзів, які знали Івана Вікторовича Іваха, залишити свої спогади і враження про співпрацю із цією неординарною людиною.