Жива історія та експериментальна археологія: міжнародна науково-практична конференція в Кам’янці-Подільському

23-24 березня на базі Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника була проведена міжнародна науково-практична конференція «Жива історія та експериментальна археологія».

Окрім українських дослідників взяли участь представники Ізраїлю, Великої Британії та Нідерландів.

З доповіддю «Дослідження борошномельних властивостей зернотерок раннього залізного віку» виступив кандидат історичних наук, доцент кафедри археології, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін К-ПНУ Віталій Гуцал.

24 березня відбувся круглий стіл, де обговорили такі теми:
— Експериментальна археологія як фактор розвитку заповідників, скансенів, музеїв;
— Експериментальна археологія та жива історія — спосіб комунікації, донесення інформації, науковий напрям, промоція ідей та цінностей;
— Практичні питання та труднощі реалізації проектів.Після завершення конференції співробітник Інституту археології НАН України Дмитро Ступак провів майстерклас із виготовлення та обробки крем’яних знарядь праці. Участь у заході взяли студенти історичного факультету К-ПНУ, спеціальності 032 Історія та археологія.